DISTANCE CASTING- realna potreba ili ne?

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Ovo sve izgleda sjajno. Samo imam jedno pitanje: kako muva pada na vodu posle ovakvog zabacaja, jer to je najvaznije, zar ne?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.103
Broj reagovanja
307
Lokacija
Svrljig
Obzirom da nam se čini, skoro uvek kada mušičarimo na većoj vodi, da je bolje da smo sa druge strane reke, bare ili jezera, daleki zabačaji dobijaju smisao. Ja veoma retko zabacujem preko 10-15 metara jer često pecam na maloj i zarasloj reci, međutim ima situacija gde je obala čista a hladovina ispod vrbe je daleko a baš u nju muva treba da mi padne. E tada počinju ekzibicije. Imam samo jedan pokušaj da muva padne kako treba. Vitlam i vitlam dok ne procenim da sam lepo zabacio. U deliću sekunde donosim odluku da li je zabačaj u napred lepo izveden ili zabacujem u nazad još koji put. Govorim o daljini koja je od prilike 18-20 metra i to sve sa štapom AFTM 3 od 2,4 m i DT-3-F kanapom.
 

Popov

Junior member
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruke
23
Broj reagovanja
0
Lokacija
Svajcarska
pogledo sam link koji je g,Ivanovic postavio, neznam ko se nalazi na filmu ali ako pogledate zadnji zabacaj videcete da covek uradio katastrofalnu gresku i da nije mogao da izbaci strunu kako treba pa povuko stap da to izgleda kako treba. a to je radio i dok je izvodio ceo ovaj casting.(Ako neko nemoze da to primeti objasnicu sledeci put). na isto linku sam pogledao i Gawesworth-a takodje katastrofa vuko je musicu po zemlji.  a sada jos ovo ,tacno da netrebaju  svakodnevno dugacki zabacaji, ali su cesto potrebni.


ps. g. Ivanovicu nemojte pogresno da me razumete, video sam vas na jednom drugom forumu pre par dana ali su vasi zabacaji bili profesonajmiji izvedeni nego ovi.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
JA bih volio da mi ovo u tančine opišeš,Popov,ako nije problem .Mislim da te nisam baš razumio najbolje.
 

nesa_pekar

Newbie
Učlanjen(a)
14.10.2008.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
rabbit je napisao(la):
JA bih volio da mi ovo u tančine opišeš,Popov,ako nije problem .Mislim da te nisam baš razumio najbolje.
i ja cekam ovaj odgovor..i molim te popov,mozda ne pratim al o kom klipu je rec..daj link!?!?..nadam se da nije ovaj link sa pete strane!?
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0
ledukri je napisao(la):
kako muva pada na vodu posle ovakvog zabacaja, jer to je najvaznije, zar ne?

Poput pahulje!

Zato se i podize lakat ekstremno visoko, u poslednjem izbacaju, da bi se omogucilo ispravljanje citavog sistema na velikoj distanci ...

A tu je i amortizacija (blago povlacenje unazad dok se petlja odmotava), da bi se omogucio fin pad predveza na vodu...

Pozdrav!
 

Popov

Junior member
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruke
23
Broj reagovanja
0
Lokacija
Svajcarska
kao i sto sam reko neznam ko izvodi casting, ali nije dobro izveden a onima kome ce da pomogne  nek imje sa srecom. a za mene se ne sekirajte znam ja toga vise nego sto vi mislite.


Podrav
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Popov je napisao(la):
kao i sto sam reko neznam ko izvodi casting, ali nije dobro izveden a onima kome ce da pomogne  nek imje sa srecom. a za mene se ne sekirajte znam ja toga vise nego sto vi mislite.


Podrav
Ajd molim te objasni gde je graška ?
 

Popov

Junior member
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruke
23
Broj reagovanja
0
Lokacija
Svajcarska
pogledaj dobro posle 40-te sekunde pa ces da primetis. a ako je stap dobro napunjen nemora da se vrati jedan metar unazad da bi povuko i ostalu strunu sto stoi na zemlji.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
<tu je ,po mojoj procjeni,između 25 i 30 metara strune koja je ospucana.IStom tom tehnikom i ja ispucavam strunu.I leti TT solidnih 27metara bez problema sa ispruženim predvezom od 3m.

Nije mi jasno gdje je tvoja zamjerka?
 
Vrh Dno