Musicarenje bucova

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ih, Gogo, preteruješ. :)
Zaboravio sam da napomenem da sam oba bucovčića ulovio u najjačem moravskom brzaku. Takođe, zaboravio sam da napišem da mi se otkačio jedan od oko 1 kg i da sam imao još par napada.
Izgleda da je to rešenje za moravske bucove. Treba ga tražiti samo u brzacima, iako ponekad prolupa i u tihoj vodi. Tu ga je teže uloviti, jer dobro vidi i dobro zagleda strimera, a verovatno vidi i strunu, konac i sve ostalo.
Kada ga nađete u brzaku, mušičarenje bucova postaje relativno lako.
Zanimljivo je da se na mestu na kome sam ih lovio bucovi nisu izbacivali. Slučajno sam ih provalio, kada mi je jedan "monstrum" propratio zakačenog klena.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Eh Mix, nema preterivanja vidi se iz priloženog, inače i meni se čini da nije pravilo za bajina da "rauba", najvećega sam dobio u potpuno mirnom dijelu (na Dunavu), gdje voda skoro da miruje, sjedio sam na obali i čekao "znak" skoro sat vremena, nije ga bilo pa sam onko više iz zezanja nego što sam očekivao ribu provukao i tu, a onda udarac, kažem u potpuno mirnom dijelu, tako da čini mi se za bajkoša vrijedi provlačiti i na mjestima gdje se nejavlja a čini se da bi trebao biti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
i ja sam najvece dobijao, kad nije bilo uopste jurnjave, jednostavno sam znao da je tu, i nisam vukao ekstra brzo, mozda malo brze nego sto bih klenu
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Krupan bucov je teritorijalac,iako dosta pliva i obilazi, on ima svoje omiljene staze,kad te putanje postanu poznate musicaru velika je verovatnoca da ce bucov napasti.Krupan  jako cesto samo lebdi u pocetku brzaka, na pola vode ,odakle mu nista ne promice.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Treba ga tražiti samo u brzacima, iako ponekad prolupa i u tihoj vodi. Tu ga je teže uloviti, jer dobro vidi i dobro zagleda strimera, a verovatno vidi i strunu, konac i sve ostalo.
Kada ga nađete u brzaku, mušičarenje bucova postaje relativno lako.

..bi ga Mix kada na Tamišu brzak ne postoji, a voda trenutno gotovo da stoji. Zato me i raspamećuju :yeswink: Naravno da je svaku ribu lakše uloviti u brzaku  :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Dajte bucovdzije iskustva ako ih imate pod kabanicom  :-\

Takvo vreme barem ide ovih dana. A meni i ne smeta. Navikao sam na sve samo ne na munje i gromove  :doh:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Djole je napisao(la):
Dajte bucovdzije iskustva ako ih imate pod kabanicom  :-\

Večeras (pod kabanicom :mad:) 1 uhvaćen, 1 spao i nekoliko zaletanja/kuvanja/spadanja gaća  :D
Sve u svemu mnogo bolje nego po lepom vremenu. Obećavam i fotke ovih dana, sve me nešto mrzi da nosim aparat, pomislićete da ni ne hvatam nego samo lajem :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
Djole je napisao(la):
Dajte bucovdzije iskustva ako ih imate pod kabanicom  :-\

Večeras (pod kabanicom :mad:) 1 uhvaćen, 1 spao i nekoliko zaletanja/kuvanja/spadanja gaća  :D
Sve u svemu mnogo bolje nego po lepom vremenu. Obećavam i fotke ovih dana, sve me nešto mrzi da nosim aparat, pomislićete da ni ne hvatam nego samo lajem :doh:

nisi jedini :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Puno mi je srce kada vidim ovoliko mušičara-bucovdžija. :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Najbolje vreme za lov bucova je oblacno sa blagim vetrom,po kisi nisam imao nikad zapazenije ulove.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
SWEET REVENGE:

Jutros sam sišao da probam strimere koje sam sinoć vezivao (tzv. ŠUBARA MINNOW :D)... A poneo sam i aparat...
Prvo jedan mali, pa veći, pa... 5 komada, najveći je bio dobro preko pola metra... Svi naravno pušteni. Uživajte :D

 

Prilozi

  • IMG_0048.JPG
    IMG_0048.JPG
    90,5 KB · Pregleda: 369
  • IMG_0055.JPG
    IMG_0055.JPG
    119,4 KB · Pregleda: 353
  • IMG_0057.JPG
    IMG_0057.JPG
    115 KB · Pregleda: 355
  • IMG_0058_cr.jpg
    IMG_0058_cr.jpg
    165,8 KB · Pregleda: 391
  • IMG_0061_cr.jpg
    IMG_0061_cr.jpg
    324,7 KB · Pregleda: 406
  • IMG_0069.JPG
    IMG_0069.JPG
    172,3 KB · Pregleda: 364

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Bravo za ulov al nista dok onog od 5 i kusuur ne privedes na razgovor. dobar strimer al nisam znao da se bavis i ukrstanjem nekih zivotinjskih sorti. Nesto spominjes u S byS odozgo i odozdo i to tacno koji  gore koji dole  :D
Sto izgleda znaci prvo to pa onda u ribe. Milance, Milance
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Milanče je napisao(la):
SWEET REVENGE:

Jutros sam sišao da probam strimere koje sam sinoć vezivao (tzv. ŠUBARA MINNOW :D)... A poneo sam i aparat...
Prvo jedan mali, pa veći, pa... 5 komada, najveći je bio dobro preko pola metra... Svi naravno pušteni. Uživajte :D

Bravo Milanče  :tbumb: :yeswink:tako se to radi !
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče, nema dobrog ribolovca, koji ispred kuće ne ume da na'vata ribe. ;)
 
Vrh Dno