Studenica

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja sam postavio gore par konkretnih pitanja na koje niko nije dao odgovor, a koja se vise nego 80 % ovde napisanih postova odnose na temu zbog koje ovaj sajt postoji! Ti si vec stigao do pustanja ribe a ja sam zapoceo temo koliko je to uopste moguce! normalan tok rasprave bi trebao da ide nekim tokom da se cuju i pozitivne i negativne strane tog predloga izmedju ostalog i ovo sto si ti napisao....

Crni ja ne lupetam i nemoj tako da pricas sa mnom!



 

Dejan paun

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2011.
Poruke
96
Broj reagovanja
0
Goci a sta je sa Nisavom,znas li da li je neko probao da je poribi sa lipljenom. Citao sam dosta toga,kad bi - mogli bi(primio bi se-ne bi)-  i imali ga u nosavi posle toliko price ? Studenica ce ga imati sigurno jednoga dana u broju kao nekada ako ne i vise zato sto je lipljen autohtona vrsta,zato sam i postavio pitanje u vezi poribljavanja ?

 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Gledaj NE SMES sam da poribis neku vodu kako se tebi prohte.DzABE proribljavas jer ce ti tu ribu izvaditi iz te vode brze nego sto si je ubacio...da ti ne nabrajam vise jer ti je Strasni lepo napisao.

Odakle ti znas da niko nije zainteresovan?! Zato sto ti niko nije odgovorio na pitanje?!

Da citas lepo forum i malo citas izmedju redova video bi da postoje ljudi kojima se cizme nenormalno "klizaju" pa svako malo upadnu u vodu ili recimo par ljudi koji je "sanjalo" isti san da ce pri prelasku jedne recice upasti u istu i izgubiti ceo "ulov"....

PRVO JAKA,NEKORUMPIRANA I ORGANIZOVANA KONTROLA PA ONDA SVE OSTALO!!!
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Crni sta pricas, ja sam postavio pitanja  u vezi poribljavanja a nisam stigao do poribljavanja... nisam dobio ni jedan odgovor i na to se odnosio moj "sporan" text...  Toliko o tome
I zaobidji me, ako imas nesto da kazes u vezi poribljavanja lipljana kazi ako ne setnja!

 

 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Vidis sine vrlo si nevaspitan tako se ne razgovara sa ljudima  :nowink:
Dobro ti si internet generacija razumem te...siguran sam da imas vise izlazaka na forume nego na reku.Kol'ko sine dugo pecas lipljana tj koliko dugo se bavis musicarenjem ili uopste ribolovom?!


 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Milane, ja cekao da se Ljuba oglasi ako je uopste video temu, ali ga nema, pa...

Siguran sam da ti ili bilo ko drugi, kao fizicko lice ne mozes da dobijes dozvolu da odes van Srbije da napecas ribe i da ih uneses preko granice u Srbiju. Ne mozes ni iz Srbije da ih izneses. (mozda samo pechene  :D )

 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
crni je napisao(la):
Vidis sine vrlo si nevaspitan tako se ne razgovara sa ljudima  :nowink:
Dobro ti si internet generacija razumem te...siguran sam da imas vise izlazaka na forume nego na reku.Kol'ko sine dugo pecas lipljana tj koliko dugo se bavis musicarenjem ili uopste ribolovom?!
Ja internet generacija  :)
Ja ni televizor ne gledam na forum sam usao u oktobru jer me je smorilo lose vreme, sa prvim prolecnim suncem prekidam sav kontakt sa tehnikom. Internet generaciju gledam kao ljude drugog reda!
Musicarim 5 -6 godina u talasima...
 
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Da se razumemo, sve moram da crtam...
Nisam ja mislio da ce ako poribimo neku reku sa lipljenom tu da bude ribe koliko hoces, nece naravno tu se svi slazemo...
Ako poribimo na primer Visocicu mi cemo time da zakotrljamo tocak koji vise nece stati... jer razumete...
Kazete djtinja je poribljena pa izlovnjena, nije izlovljena nego je osiromasena i njenim virovima sigrno zivi po neki lipljan i zivece...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Evo ti konkretan odgovor ...
Nije problem dati novac da se kupi mladj ali je problem sto ljudi to nece uraditi iz razloga sto tu ribu kasnije nema ko da cuva pa mu to davanje novaca dodje apsolutno isto kao da si ih bacio u sporet.
Kada bi se samo bolje organizovala ribocuvarska sluzba,da se zakon primenjuje jednako na svima i da se na vodama samo 3god uvede pravilo obaveznog pustanja ulova veruj mi da bi se riblji fond popravio toliko da bi pojedinci mislili da je reka poribljena.
Ovo ti ne pricam napamet jer igrom slucaja jednu malu recicu u mom kraju ne posecuju krivolovci ili mozda vrlooooo retko i riblji fonda se popravio poprilicno pa sad na tom istom potocicu hvatam lepe pastrmcice.E sad do kad ce to da traje...pa sve do tog trenutka dok hijene ponovo ne namirisu da ima ribe.

26553081.jpg


10908685.jpg


Priznaces da je ovo ozbiljna riba za ovakvu vodu....
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Dovoljno je da korisnik vode poribi vodu lipljenom,ako je to vrsta koja je nekad bila ili je jos uvek zastupljena u reci,ako nije upisana u ribarskoj osnovi onda legalno ne moze,samo pad sa koficom naglavacke u vir.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
ima lipca na djetinji....i mresti se, ovaj je odrastao a imao sam i jednog od deset cm max...slika je od ove godine

lipljen.jpg
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
pera je napisao(la):
Dovoljno je da korisnik vode poribi vodu lipljenom,ako je to vrsta koja je nekad bila ili je jos uvek zastupljena u reci,ako nije upisana u ribarskoj osnovi onda legalno ne moze,samo pad sa koficom naglavacke u vir.

Lepo receno(napisano) nije bas to pljuni pa zalepi.....ne mozete tek tako da kupite mladj i poribite reku.....u ovom slucaju vam je jedina opcija kofa i slucajan pad u vodu... :doh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Dejan paun je napisao(la):
Goci a sta je sa Nisavom,znas li da li je neko probao da je poribi sa lipljenom. Citao sam dosta toga,kad bi - mogli bi(primio bi se-ne bi)-  i imali ga u nosavi posle toliko price ? Studenica ce ga imati sigurno jednoga dana u broju kao nekada ako ne i vise zato sto je lipljen autohtona vrsta,zato sam i postavio pitanje u vezi poribljavanja ?
8)
Nišava, koliko je meni poznato, još nije poribljena lipljanom, mada čujem da neki "gerilci" rade na tome... Tako da me ne bi začudilo da 2012. Nišavom zapliva neki lipljan... Obale Nišave su klizave, lako čovek upadne unutra kad krene sa porodicom na izlet, a ponese sveže (još žive) lipljane za roštilj...

Da li je takav čin klizanja opravdan ili ne je škakljivo pitanje... Moje viđenje toga je da je Nišava trenutno veštačka tvorevina, poput jezera. Ako je opravdano poribiti Zavojsko jezero štukom, deverikom i bodorkom, a izvorno ih jelte nije bilo u Visočici, to je opravdano i Nišavu poribiti mladicom i lipljanom, iako ih nije bilo reci koja je nekada tekla ovim koritom. A sve pomenute vrste su autohtone u slivu Morave. Nema baš nikakve razlike, osim što je ihtiolozima poznatiji pojam "veštačko jezero" pa dozvole poribljavanje, dok im je stran pojam "veštačka reka", pa su načelno protiv poribljavanja. A mladica u Nišavi je isto što i štuka u Zavoju.

Što se Studenice tiče, tu nema tog "moralnog" problema, lipljan je ovde živeo. Tako da i legalni put prolazi, treba ubediti korisnika ribolovnog područja da pokrene proceduru za dobijanje dozvole za poribljavanje ove reke lipljanom.

Ili se i ovde okliznuti, predpostavljam da i obale Studenice znaju biti klizave...

crni je napisao(la):
Nije problem dati novac da se kupi mladj ali je problem sto ljudi to nece uraditi iz razloga sto tu ribu kasnije nema ko da cuva pa mu to davanje novaca dodje apsolutno isto kao da si ih bacio u sporet.
Kada bi se samo bolje organizovala ribocuvarska sluzba,da se zakon primenjuje jednako na svima i da se na vodama samo 3god uvede pravilo obaveznog pustanja ulova veruj mi da bi se riblji fond popravio toliko da bi pojedinci mislili da je reka poribljena.
Tako je!  :tbumb:

Poribljavanje se, dok cveta krivolov, svodi na presipavanje iz jedne  vode ili ribnjaka u zamrzivače krivolovaca.

Tako da bi i puštanje lipljana u vodu gde trenutno nema lipljana tek značilo da ćemo ponekad uz pastrmku upecati i ovu vrstu, a uopšte ne bi značilo da bismo lovili iole više riba. Ja bih bio jako srećan da se Jerma, Visočica i Nišava čuvaju tako da u njima lovim pastrmke od 2-3 kg, makar ovim vodama za mog života ne zaplivao nijedan lipljan. (samo mladica  :lol: )
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Mi u Malom Zvorniku osnovali mušičarsku sekciju,od korisnika dobili vodu na korišćenje.Nekih 5-6 Km.Što je sasvim ok.Voda nije velika ali ima odličan potencijal.Čista salamonoidna,nekada je naseljavala potočara a sada samo u obrisima po neka sitna.
Hrane koliko voliš!Krupan kamen,stjene,kaskade sa dosta pjene.A na nekim mjestima u virovima ima i preko 1.5m dubine!
Porbiljavanje je najmanji problem ovako ili onako,sredstava se daju naći.
Ali, nema ko da čuva :(
I tu je bio kraj ove priče,đžaba volja,đžaba volontiranje,kada na kraju bi ovo krivolovci opustošili za jedna dan!
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Svi ste kao mali gledali mnogo Balkanskog spijuna :D
Koga boli uvo u ovoj drzavi koje ribe plivaju u rekama i jos manje da li te vrste tu pripadaju, pa imate milion primera da  taj zakon postoji samo na papiru... A vi se tripujete legalno-nelegalno, klizate se po rekama umesto da casno i javno kazete da ste uradili plemenito delo...  Pravi se od pustanja lipljena u reku slika kao da je to nesto sto ugrozava nacionalnu bezbednost i direktno udara na na temelje drzave... meni je ovo smesno... :D
E necu da se cimam vise keve mi ni oko cega samo cu da postavim slike gde i koliko sam pustio riba (ako to nekad uradim)...
Ja ovde kao da vidim staru poslovicu" KO HOCE NADJE NACIN, A KO NECE NADJE RAZLOG"

 
Vrh Dno