U potrazi za prvom pastrmkom

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb,Ne znam da li si gledao ceo film ciji sam klip sa YT postavio? Tu se odlicno vidi koliko brzo pastrmka izbacuje iz usta nesto sto uzme a provali da to nije to! Po meni,svako bi trebao pogledati ovaj film,mnogo dobro uradjen i otvara oci za dosta toga!
Steta sto nema i lipljana...on ispljune pre i nego sto  je uzme  ;)
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Luka je imao nekoliko riba na štapu ,ali nijednu nije izvadio,po nekoliko kidanja i spadanja ali bez ribe u rukama,tako mi je rekao .
Sad se može do sutra pisati šta je razlog ,ali džaba .
Voda je baš mala i bistra,riba selektivna ,ali se opet po neka prevarila,e sad što je falilo malo sreće to je druga stvar.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e pa to je več nešto drugo, važno da je čovek ribu osetio! i da je bilo akcije.... :tbumb: Kidanja, mogu biti zbog  neproveravanja čovrova nakon prve ribe ili nakon više zabačaja itd. Ako je štap pre jak a koriste se tanki predvezi i tu uz sasvim malo nepažnje opet dolazi do pucanja...  ja jako volim kada ribe iskaču iz vode ali tada ih se najčešće gubi i broj skokova smanjim tako što kada krene sa tipičnim zaletom za skok smanjim napetost kanapa tek toliko da odustane od skoka i najčešće tada zaroni. Kako god, čovek je ipak osetio ribu, bio u kontaktu sa pastrmkama i za prvi put je to sasvim ok. Drugi put kada krene opet na pastrmku če biti bolje...tako to ide (uglavnom).

@Nenad, odgledao sam ga  :tbumb: u brzim vodama ne ispljune tak brzo kao u sporijim tokovima ali opet dovoljno je i to brzo za nekoga koji čeka da mu se kanap totalno potopi ili zaustavi poput indikatora.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Da da ima prica i kako lipljan pokupi oranz i olive gamaruse, pa olive pljune i zadrzi samo orange ahahahahaahhah... Filozofi musicarenja su cudo :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
Da da ima prica i kako lipljan pokupi oranz i olive gamaruse, pa olive pljune i zadrzi samo orange ahahahahaahhah... Filozofi musicarenja su cudo :hammer:
ih bre boki pa ti nista ne znas  :hammer:  ;) a tek price kako som uvati brkom mamac i vuce  :D
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
e moj Xfactore,pa ti nisi znao da je musicarenje obavijeno velom tajne  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
gegula je napisao(la):
au u sta se ovo pretvori....x factor-e...pametan si pa i sam da vidis ovde ko ti zeli dobro a ko ne to sto  nisi nista upecao u reviru nemoj da te obeshrabruje ja recimo ne smem da se usudim da odem u isti jer kakve sam srece i pastrmskog  znanja verovatno bih prosao kao i ti....samo hrabro i ne citaj bas sve ovde sto se pise jer ocigledno par njih samo pisu korisne stvari a oni jos pametniji forumasi mudro cute... :yeswink:

Ako voda nije kao oranje i ogromna riba na gradcu mora da se uhvati, sad to sto spada to nije bitno. meni je bitno da gadja pa i ako omasi nije tragedija. Bitno je da je prevara uspela. Gradac je idealna reka za ucenje iz prostog razloga sto ribe ima. Ima i onih glupavih koje pojedu bilo sta a ima i drugih koje bas namisljaju. ponekad, odaberem ribu koju vidim da jede i pokusavam dok ne uspem.....

kolegu cu prvom prilikom da vodim na vodu. Bice zadovoljan.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
Ako voda nije kao oranje i ogromna riba na gradcu mora da se uhvati, sad to sto spada to nije bitno. meni je bitno da gadja pa i ako omasi nije tragedija. Bitno je da je prevara uspela. Gradac je idealna reka za ucenje iz prostog razloga sto ribe ima. Ima i onih glupavih koje pojedu bilo sta a ima i drugih koje bas namisljaju. ponekad, odaberem ribu koju vidim da jede i pokusavam dok ne uspem.....

kolegu cu prvom prilikom da vodim na vodu. Bice zadovoljan.

svaka cast za prijateljsku ponudu  :tbumb: Ja znam da ako bi isao i ja na gradac trazio bi neko dobro drustvo jer em sto je u drustvu lepse (bar meni) bogatiji si za upoznavanje i jos covek koji je cesto bio na toj vodi pokazat ce ti odmah gde se isplati loviti i kada ;)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.108
Broj reagovanja
938
Pozdravljam Gradac specijalistu Oholog koji kako vidite nije uopće ohol nego susretljiv momak :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
:D

odpozdravljam.... svi ste dobrodosli. Jako bih voleo upoznati dosta ljudi sa foruma, mada dosta i poznajem

ja samo ne znam kako nisam dobio godisnju ko gradacka promoterka....mozda jer su mi dlakave noge pa ne smem suknju da nosim :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
:D

odpozdravljam.... svi ste dobrodosli. Jako bih voleo upoznati dosta ljudi sa foruma, mada dosta i poznajem

ja samo ne znam kako nisam dobio godisnju ko gradacka promoterka....mozda jer su mi dlakave noge pa ne smem suknju da nosim :)

:hammer: :D Eto, kolega Xfactor imas super ponudu samo jos sve treba dobro isplanirati i uskladiti se sa oholim koji nije uopste ohol  :D ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
oholi je napisao(la):
Ako voda nije kao oranje i ogromna riba na gradcu mora da se uhvati, sad to sto spada to nije bitno. meni je bitno da gadja pa i ako omasi nije tragedija. Bitno je da je prevara uspela. Gradac je idealna reka za ucenje iz prostog razloga sto ribe ima. Ima i onih glupavih koje pojedu bilo sta a ima i drugih koje bas namisljaju. ponekad, odaberem ribu koju vidim da jede i pokusavam dok ne uspem.....

kolegu cu prvom prilikom da vodim na vodu. Bice zadovoljan.

ja sam lepo i pomenuo da ima forumasa koji misle dobro i dele dobre savete.....i ja bih mogao u taj paket sa faktorom...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gegula je napisao(la):
ja sam lepo i pomenuo da ima forumasa koji misle dobro i dele dobre savete.....i ja bih mogao u taj paket sa faktorom...
evo i ja se odmah utrpavam pored  :lol: ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nema mesta zao mi je....sedi tamo i lovi po bohinjci ja ne razumem zasto i razmisljas o gradcu pored tolike slovenije :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
 
Vrh Dno