Vlasina

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja se ne pitam što njegov rođak vata pastrmke, nego gde su ribočuvari? Koliko sam ja mogao da oslušnem ton kojim je Blue Fox, mrtav ladan, napisao da se na Vlasini u najveće peca pastrmka, to je u tom kraju uobičajeno.
Evo, ja sam se nagledao brojnih emisija na francuskoj televiziji "Chasse / Peche", u kojim se na prirodni mamac, usred zime, love pastrmke po celoj Francuskoj. Ako je Bluefoxov rođak to isto radio, najverovatnije uz blagoslov ribočuvara, ne vidim gde je pogrešio.
Umalo zaboravih da napomenem da Francuzi lov potočnih pastrmki na glistu, crve, razne larve i ostale žive mamce,  tokom decembra, januara, februara ili marta, snimaju za veoma popularan ribo-lovački satelitski program, koji prikazuju širom sveta.
Logika tog vlasinskog ribolovca je razumljiva i kristalno jasna.

Moram na kraju da napomenem, za one sa koeficijentom inteligencije ispod proseka, da ovo ne znači da podržavam lov pastrmki prirodnim mamcem. Uuuu, daleko od toga!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I kakve veze sve ovo ima sa Vlasinom! :mad:
Najverovatnije brisem sve ovo. Imam neke obaveze tako da ce akcija sacekati malo!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Evo, ja sam se nagledao brojnih emisija na francuskoj televiziji "Chasse / Peche", u kojim se na prirodni mamac, usred zime, love pastrmke po celoj Francuskoj. Ako je Bluefoxov rođak to isto radio, najverovatnije uz blagoslov ribočuvara, ne vidim gde je pogrešio.
U državi u kojoj peca - nije u Francuskoj!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
I ja imam prijave nekih "poznanika" za dobar ulov pastrmki iz nekih pritoka vlasine  :mad:. Jbg. to je nasa realnost i ne vredi da se nerviramo oko toga.
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Da li neko zna sta se vata kod sela Donji Dejan na Vlasini.
Ima mi pasa tamo kucu pa da se prislonim s proleca. Onoliko kolko sam ja video u tom delu Vlasina obecava.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
dr.lucky je napisao(la):
I kakve veze sve ovo ima sa Vlasinom! :mad:
Najverovatnije brisem sve ovo.
Laki, druže, možda ima smisla nešto od toga ostaviti kao zapis o tome da se na Vlasini u vreme lovostaja uveliko krivolovi pastrmka. Čisto malo kao kritika na račun ribočuvarske službe...
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Da li neko zna sta se vata kod sela Donji Dejan na Vlasini.
Ima mi pasa tamo kucu pa da se prislonim s proleca. Onoliko kolko sam ja video u tom delu Vlasina obecava
Vlasina sproleca u tom delu musicarenje -mrka kapa narocito dok se tope snegovi ,mozda posle 1 marta pastrmka ali uzvodnije jedno 15-20 km a ti tereni tek na leto eventualno maj ako posluzi vreme tj . kad se potpuno izbistri.
pozz igor
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Halo musicari moji,pa ja ih ne lovim jasno pise,lovi ih on....
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Prosto nekad nemogu da razumem poneke ljude sa ovog sajta.
Komentarisu nesto u sasvim pogresnom kontekstu pritom ne vodeci racuna o postu koji ili kako je napisan i  na sta vas navodi da razmisljate..
Koliko mogu da primetim samo me je MIX provalio tjs shvatio sta sam hteo reci
Nemam nameru da se pravdam a i kome bi (NEMA POTREBE)
DA VAM POJASNIM --POZIV JE BIO CISTO ONAKO , A ON JE REKAO STA RADI I KAKO RADI--
Iz ovog se vidi da mene nimalo nema u ovoj prici..
Uz to poenta je bila lovi se u lovostaju nigde cuvara,a NEZNAM ni ja sta..
Ali 100 ljudi 100 cudi ali nikako mi ne ide u glavu kako to da 98% ne skonta nego donosi pogresne zakljucke a sa takvim zakljucima pogresno i komentarise sto je i logicno.
Ali nema frke,mozemo da otvorimo novi TOPIC pa da se malo tamo natezemo mislim da ovome ovde nije bilo mesta
--POZDRAV POSTENJACINE--
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Blue fox nemoj da se ljutiš nisi ti krivolovio, ali nisi ničim u postu naglasio da ti smeta to što je on hvatao pastrmke u lovostaju.
Izvini što sam te napao bez razloga :blush:
Nadam se da je sad sve O.K.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
vlajkoni je napisao(la):
Da li neko zna sta se vata kod sela Donji Dejan na Vlasini.
Ima mi pasa tamo kucu pa da se prislonim s proleca. Onoliko kolko sam ja video u tom delu Vlasina obecava.

Vlajkoni, i ja imam kuću pored Vlasine, nekoliko kilometara od tvog prijatelja. Daću ti par saveta, jer perfektno poznajem reku.
Nemoj da dolaziš pre juna, ako nemaš pouzdane podatke o veličini i bistrini vode. Vlasina je strahovito bujičava i vodostaj se stabilizuje tek u najtoplijem periodu. Tada je i najlepša. Oko Donjeg Dejana je veoma siromašna ribom. Videćeš i sam, to je "lipljenski" deo toka, ali lišen prisustva te vrste. Ne pogoduje ni potočnoj pastrmki, koje možeš uspešno loviti 10 km uzvodno, ni klenu, koga najviše ima tek 10 km nizvodno. Ipak, možeš se vrlo lepo provesti, ako bi da uživaš u miru i prelepom, čistom kraju. Ako se malo skoncentrišeš i "provališ" reku, možeš i da uloviš neke osrednje klenove. AKo ti to uspe, znaj da si prešao jedan hard level u mušičarenju, pa bi svoju posetu ovoj lepotici Južne Srbije mogao da smatraš i mušičarskim izazovom.
Umalo zaboravih i rečicu Bistricu, koja se, kao leva pritoka, uliva u Vlasinu u tom selu. Uđi u nju i zaboravi da si na ovom svetu. U njoj živi potočna pastrmka.
 
Vrh Dno