Bas u Šumaricama

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
bas je veoma atraktivna riba za ribolov pogotovo povrsincima i veoma je zahvalan borac za FF,ja sam ga pecao kod mene na jezeru uglavnom na povrsince ali kako je zahladilo i nema insekata po povrsini tako su i moji poperi postali netaknuti i neinteresantni za basa,kao i sva druga riba povlaci se u dublje delove i trazi topliju vodu tako da ga nije lako upecati pogotovu na fly....ja sam digao ruke od njega do februara mada mu tada ovde pocinje mrest i traje do negde aprila....vidjao sam jedinke ,verovatno muzjake, na 1m od obale u pola metra vode okrenut sa ocima uperenim u mene i ne pomera se(brani gnezdo i mladj) i jako ga je tesko upecati tad mada nisam ni pokusavao jer sam procitao na nekim sajtevima da posle toga od soka odustaje od branjenja mladih i ostaje skriven par dana tako da je to gnezdo izgubljeno..... u svakom slucaju bravo za ljude koji su poribili jezero u kg ,ja sam to isto hteo da uradim sa zasavicom kao okliznem se sa kofom punog basa :yeswink: :yeswink:slucajno :tbumb:......ali ok,za ff jedna vrlo atraktivna riba koja upecana koristi skokove iz vode visokih i do metar u nadi dqa se oslobodi......bice slike kiparskih basova za koji mesec..................
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.871
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
A sad kad razmislim iz toplog, verovatno ste u pravu, ono da je bio bas i da ne treba da ga cimam mi je bilo super opravdanje da na -15 zbrisem kuci a verovatno je bila neko brljiva stuka...

Mada drugar je pre dve nedelje imao lepog basa na stapu i otkacio se, bas je dobro savio stap i videli smo ribu... Ali tad je temp vazduha bila 10 stepeni
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Od sutra temp u plusu pa ćete moći sa jesetre da predjete i na druge vrste riba.... :drool:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ovde je sada blistav sunčan dan i u minusu jedno 5 ili 6 stepeni. Verovatno je u celoj Srbiji tako. Ako prestane mraz ostaće Šumarice nezaleđene, a onda......
Šanse da upecamo su nam 75 %.
Možemo, hoćemo, može i riba, još samo da hoće... :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
gegula je napisao(la):
... u svakom slucaju bravo za ljude koji su poribili jezero u kg ,ja sam to isto hteo da uradim sa zasavicom kao okliznem se sa kofom punog basa :yeswink: :yeswink:slucajno :tbumb:...
Ako se već šećkaš sa kofom basića po klizavoj obali biraj mala veštačka jezera izgrađena na potočićima. Tj male zatvorene veštačke ekosisteme.

A nikako se nemoj okliznuti i upasti baš u Zasavicu jer niko ne zna kakav bi mogao biti uticaj bassa na populaciju najugroženije ribe Srbije - crnku (umbru), koja tu provereno živi.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
iskren da budem niti sam video umbru a niti znam kako izgleda ni cemu sluzi(keder ko keder :hammer: :hammer:)..BAS BI BIO PUN POGODAK 100posto,pored stuke jedina grabljivica a hrane u izobilju ,zabe ,zmije, kojekakvi insekti a o sitnim ribicama da ne govorim...pre par godina su poribljavali zasavicu sa reganom a PROSLE sa tostolobikom, pa zar nema mesta mojim basicima :'( :'(.........svuda u svetu na basa se gleda kao izuzetnu vrstu za sportski ribolov (u amerci cak ima i bas kup prva nagrada 100 000 $) samo kod nas nas ministar je proglasio basa zakonom kao stetnu vrstu.....ma pojma mi nemamo ni o cemu...ja cu da se okliznem pa kako bude....uzgred,gde moze da se dobavi mladj??????? ili cu sam morati da odem do backe po jedno 30komada za prvu ruku
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
gegula, nemoj mlađ. pojest če ih štuke.
oklizni se sa komadima od oko 30+cm
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
gegula je napisao(la):
...ja cu da se okliznem pa kako bude...
Poribljavanje basom je težak prekršaj, a za ubacivanje u Zasavicu bi ladno završio prvo pred sudom, a potom u zatvoru.  :lol: Prvo bi te tužio Ekoljuba, pa Peđa, pa ja, i iskoristili bismo ovaj tvoj post sa foruma kao jedan u nizu dokaza.  :hammer:

Drugi bi bili tragovi klizanja u blatu  :D treći svedok sa VBK koji te je video kako stavljaš bassa u veliku končanu čuvarku, pa onda četvrti kako ih presipuješ u bure.  :D

Ne pričaj o poribljavanju Zasavice basom, čak ni u šali. A ako ti baš Đavo ne da mira, oklizni se u neku od onih lepih dubokih bara u donjem toku Drine, verujem da nisu dalje od 20 km od Zasavice.

A evo umbre:

riba-v.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
otera me ti u zatvor vec :bleh: :bleh: a ja samo imo to tamo negde u glavi mada je to jako tesko uraditi sam i da niko ne zna,drugo naravno da znam kako umbra izgleda jer mi je zasavica na 5km od kuce,a sto se drinskih kubika ili bara kako ih ti zoves to je dobra ideja jer su uslovi idealni ali opet tesko ostvariva,gde nadji mladj kako je doneti i jos plus najveci problem je sto se drina s proleca izlije po tim kubicima pa bi tako i bas mogao zavrsiti u drini pa u savi  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:......
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
jedan offtopic u nizu ovih offtopica ,kad smo već kod bassa ,zanima me da li u americi živi u istim vodama kao muskie ? Baš me zanima da li bi opstao u zatvorenom ekosistemu gde je povelika populacija štuke ,nekako mi se čini da bi ih štuka bvrzo popapala...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nego šta nego da živi zajedno sa velikim štukama, bilo one obične ili maskiji.

I baš svuda u Srbiji gde ima basa ima i štuke, često u solidnom broju.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sone nemam pojma dal je zaledila verovatno nije jer je otoplilo,a ja sam inace na kipru i ne dolazim dok mi se sezona ne zavrsi ovde :'(,a onda kad dodjem............................kuku majku gde cu pre :yeswink: :yeswink:..............
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
strashni je napisao(la):
a kakve to veze ima sa basom u Sumaricama  :hmmmm:

kako bre nema, ima  :) kada se ne spominju Šumarice to znači da neče da idu tamo i tako to ima veze jer ti to kaže da neče da budu tamo  :D  :lol:
 
Vrh Dno