Zbogom Toplice R.I.P

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
PedjaBG, ja ću te uveriti u ono što ne veruješ. "...Kao sto ne verujem ni u svetske zavere i velikoalbanski plan..."
Molim te, samo jednom, pogledaj mapu Velike Albanije. Imaš je na stotinak sajtova.
Laki, nemoj da se ljutiš, ali Toplica, o kojoj je reč, zaista ima veze sa budućom albanskom državom. Molim vas da to proverite sami, pre nego što počnete sa negodovanjem.
Da li je slučajnost što je već skoro potpuno napuštena? Možda, ali ja u to ne verujem. Uskoro će biti ponovo nastanjena, ali ne Srbima. Njih niko nikad neće vratiti tamo.
Narod je osetio da tu uskoro neće biti ni njihova zemlja, niti reka. Zato nemilosrdno bacaju otpad i otrove, a država, svesna istih činjenica, ništa ne preduzima da to spreči.
Lepo napisa Laki, Zbogom Toplice. Samo je trebalo da doda i koji ćeš nam q...c!, kad imamo lepi Beograd, ali i Niš, Novi Sad...
Dođite bre ljudi kod nas u velike i lepe gradove, a od svojih rodnih sela napravite deponije! Naša vlast sve čini da vam pomogne u tome.
Kakve reke? Toplica? Gde je to? Pojma nemamo! A' u pi.ku materinu! Zabole nas za nekakvu južnjačku govnjaru! Ionako bi nam trebalo deset godina samo da počistimo plastične boce i kese pored ove reke, pod uslovom da se više ne baca. Od toga nema ništa. Neka čiste Albanci, njih ionako ima više i imaju merak za Toplicu. Mi odosmo u sve lepši BG.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Jeste ... Znam ... Zvuci malo nebulozno. Ali ima mnogo istine u ovo sto Mix prica.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Meni na zalost nema. Prvo plan Velike Albanije je plan i nema sa nekom budućom državom. Sve to je njihova ideja i to nema veze sa trovanjem toplice breeee! :doh:
Drugo ti govoriš o migraciji iz sela u grad. To je poznata sociološka stvar, a i to nema veze sa trovanjem Toplice. i to se ne dešava samo u Srbiji u mnogim zemljama je to sasvim normalna pojava. Država se protiv toga bori, daje subvencije, stimuliše poljoprivredu, trtemrte, a to opet nije tema. A još manje je problem mušičarskog sajta.
treće, flaše pored reke. Tooooooooooooooooooooooooo, pa te flaše su bacili isti oni tvoji mladi, nasmejani seljaci sa motikama na ramenima. Sve ako nisu kopali nego se gužvali pored reke. Samo to osmeh može da izmami. Ne njihovo rasplođivanje, već njihov odnos prema sredinmi ima veze sa trovanjem Toplice. Jednostavno ih boli kurac, a znaš zašto? Zato što su primitivni, isto primitivni kao i osobe koje su sa moje zgrade bacale kese sa đubretom kroz prozop. Isto...nema razulike da li žive u selu ili u gradu. Primitivni su. Veoma primitivni. Primitivan je i trovač reke, koji god bio. njegov mozak je primitivan, misli su mu takve i sve dok se ne izbace reke će nam biti otrovane i pune đubreta. Znači edukacija, kako ko zna i ume. Ili želi. Ja želim da edukujem osobe da to ne rade. nemogu da menjma zakon, poslanik iz stranke za koju sam glaso će to uraditi. valja, nemam pojma nisam stranačka ličnost i to me ne zanima. Ali tako funkcioniše normalna država. zakone određuje skupština i tralallala valjda znaš, nemoj da me zajebavaš. :doh:
Da li ti shvataš koliko smo mi primitivni, mnogo. U ŠNorveškoj i Švedskoj je iskorenjem karijes. Nemaju pokvarene zube. Edukacija stanovništva da peru zube posle svakog obroka traje decenijama. I oni nemaju karijes. A Srbi bolje da ti ne dam statistiku. U Norveškoj deca na OTOu prave muve.... :doh: U Nemačkoj partija zelenih ulazi u paralament i u vladu. A MI......tresemo slince na sred ulice, bacamo kese, flaše. Odnosimo se prema prirodi kao da nas zabole kurac! I zabole nas. Jer nemamo kulturu odnosa prema istoj. Tek kada to promenimo, prvo strašnim zakonom, i edukacijom, reke a i ostala priroda će nam biti OK. Do tada Zbogom Toplice!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Laki, do tada Toplica više neće ni da se zove tako. Mogu da ti nabavim i njen budući naziv, ako želiš. Kako će, po tebi, izgledati Toplica  (ceo kraj)za 30 godina? Da li će biti riba, đubreta, Srba, Roma, Albanaca...
  Ovu zemlju predvode intelektualci, a ne seljaci ili vašljivci, poput mene :-*. Oni će učiniti da se narod pored Toplice opameti ili izumre. Izgleda da su sposobni samo za ovo drugo. :'(
Neću više da polemišem o kraju i reci Toplici. Zapravo, nemam sa kim. Ne vidim da među članovima našeg foruma ima ijednog poznavaoca ove reke. Ja sam je mnogo puta izgazio celu i nalovio se mušicom krupnih klenova, blagovremeno. Sad je prepuštam mlađim mušičarima, uz napomenu, da je nisam trovao, niti zagađivao, a izvadio sam neki promilčić klenova. Sasvim beznačajno za konstantne pomore i ribokrađu. Trudio sam se da ljubav prema Toplici prenesem brojnim mušičarima.
Mladi mušičari, vi koji nikada nećete doživeti na Toplici, Nišavi i Belom Timoku ono što ja jesam, znajte da ja nisam ništa uradio da ih zaštitim, iz jednostavnog razloga, jer se ne bavim time. Plaćam porez i to rado činim, da bi ministarstvo koje često menja svoje ime, a bavi se zaštitom reka, radilo svoj posao. Ove koještarije, da smo mi primitivni i dok ne pocrkamo neće nam ni reke biti čiste, su i dovele do ovakvih pomora i nebrige za vode. Lansiraju ih upravo oni koji ih "čuvaju", a ponavljaju ih njihove sadašnje i buduće... prestajem, mnogo sam gadan :mad:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix da me tema nije interesovala ne bih se u nju ukljucivao. Pedji sam odgovorio odmah tu jer me je mrzelo da mu pisem PM od 1 redka. Za tvoje ribolovacko znanje i vestinu  :respect1: (pogotovu za soma)! Znam i da bi bilo idiotski da svi mislimo isto ali tvoji stavovi su ponekad stvarno čudni i zbunjujuci.

Mislim da bih mogao da se složim sa Luckyem sa svime sto je napisao u ovoj temi. Drzavni aparat mora da nauci narod kako da se ponasa, da dobije svest o ekologiji itd, a to se postize edukacijom, kontrolama i strogim zakonom. Oni koji zive u BG-u secaju se kakav je prevoz bio do pre 6-7 godina. Kad su stigli novi busevi stigli su sa njima i ridže (kondukteri) koji su izumrli 90-ih. Regrutovali su pitaj boga koliko ljudi za taj posao podigli cenu kazne i nekoliko godina kasnije to je urodilo plodom. Sada se retko ljudi svercuju u prevozu, da kucnem u drvo nisam odavno cuo da se neko pobio sa ridžom, bude ponekad poneka svadja izmedju neplatise i ridže ali i to je vrlo retko.
NARAVOUČENIJE:
Ljudi su za par godina naucili da placaju karte zahvaljujuci učestalim kontrolama i kaznama. Te kazne i nisu bile toliko rigorozne mislim da su bile 800 din. Ali ove dve stvari u kompletu, kontrole i kažnjavanje su urodile plodom.

Slican primer mogu da dam iz dve firme u kojima sam radio o ucenju ljudi kako da se ponasaju. Obe firme su nastale u SAD-u, a poznato je koliko su oni kulturna i lepo vaspitana nacija :p. Jedna firma je Mc Donald's, a druga HYATT. Slicnost je u tome sto obe firme tretirju zaposlene ko najgluplja stvorenja na Zemlji i sto obe imaju trenazni sistem i sistem napredovanja po cinovima (po zaslugama) kao u vojsci, i vrlo strogu disciplinu pogotovu kada je higijena i oblacenje u pitanju.
Primer ophodjenja prema radnicima kao idiotima u HYATT-u je sledeci: Zabranjeno je nosenje carapa bilo koje boje osim crne (nesmeju cak ni tamno teget); uniforma je crne boje. Kontrole se vrse povremeno i nasumicno. Ovo je naravno zato sto glupi Ameri nose bele carape i crne gilje.
Nije problem u tome sto ces ti da obuces tamno teget carape (koje se jedva razlikuju od crnih) koje mogu da provire 1cm kad ti se mrdne nogavica, nego ako te danas puste u teget, sutra ces da obujes zelene, a preksutra bele, pa ces onda jedan dan da dodjes neobrijan na posao, i onda tu pocinju problemi, prestaces da stavljas dezodorans, da seces nokte, cistis žutare iz usiju redovno itd.
NARAVOUCENIJE 2:
Posto na zapadu u McDonald'su i HYATT-u rade Portorikanci, Crnci i ostali siromasni doseljenici oni strogom disciplinom (koja je postignuta edukacijom, kontolama i zaprecenim sankcijama) njih NAUČE kako da se ponasaju na radnom mestu (da kazu hvala, molim, izvolite... kako da se obuku, nasminkaju, obriju, sta sme od nakita sta nesme itd).

Nadam se da sam ovim primerima objasnio (mozda malo preobimno :blush: ) ono sto zelim da kazem, a to je:
Drzavni aparat mora da nauci narod kako da se ponasa, da dobije svest o ekologiji itd, a to se postize edukacijom, kontrolama i strogim zakonom.

S postovanje vaš Ćazim Krasnići
rećepcionjer na hotelja "Topljica"
Severna Aljbanija
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Sad sam tek video jucerasnju(22.7.07.)  "Politiku".  Pola naslovne stranice zauzima slika mrtve ribe i članak "Reke kao deponije" nastavak je na stranama 14,15 i 16. Mislim da nismo sami u ovoj borbi da se nesto menja i da sad treba da pocnemo sa agresivnijom borbom. Informacije o ovome su dosle do veceg dela stanovnistv Srbije i mislim da im nije bas svejedno samo sto nazalost kod nas sve tece mnogo sporo. Optimisticno drugari :bye: :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Shok Cazim-Joc,  :respect1:
Shok Lucky, i tebi  :respect1:, sto ti kao stranom palceniku i prilici, mi severni Sh. mora da ti se ulagujemo.
Dakle, Ako ce Topljic postati teritorija nee druge drzave, onda ce i Vranje  :pozzzz: i Leskovac, a Nis ce postati pogranicni grad i ubrzace mu se razvoj. :hammer: :puke:.Samo ne znam ko su nam istocni saveznici sa sedistem u Knjazevac? Javite se, lozinka smdamonijak. :hammer:
Treba da bude jasno da su price o nacionalnim interesima do sada bile price o interesima politicara na vlasti. Ostanak Kosova u Srbiji, ali i ulazak oboje, zajedno ili jedan po jedan u EU, sa sadasnjim stopama nataiteta obe drzave, vodi Srbiju u zaborav a Srbe u nestanak, kao Hazare Milorada Pavica. Koliko god bili nacionalno kurceviti, realnost je sasvim drugacija. Ali, ni to nema veze sa Mixovim povezivanjem grandmas and frogs, da citiram bivseg ministra inostranih poslova. Srbi truju Toplicu ne zato sto je ostavljaju Alancima sa Kosova i Metohije, vec zato sto su isto tako primitivni kao ti Albanci dole.
Ovu zemlju predvode politicari. Razmislite, setite se, kakav je covek onaj politicar (svih stranaka bez razlike) koga licno svako od vas poznaje, vama najblizi, iz vaseg kraja, onaj kome lizete dupence kad proseta ponekad vasim gradom. Onda ce vam biti jasno kako vode Srbiju o kojoj govorimo, na lokalnom ili visem nivou. Da li su se politicari koje znate istakli u svojoj struci, dokazali u privredi, obrazovanu ili nauci? SVaka cast malobrojnima koji jesu, vecina naravno da nisu. Ali vodjenje politike, naroda i privrede, to im ide i levom nogom. Licno znam nekolike, prvo radno mesto im je savetnicko premijera (predsednika opstine) i poslanicno u skupstini (republike, opstrine). Pa ko smo mi da takvim velicinama sudimo? :doh: E, takvi odredjuju hoce li se zakoni primenjivati, kolike ce nam biti plate, kolike cemo poreze placati, hocemo li i na decju hranu placati PDV 18% (osim ako patrijarh Pavle ima nesto protiv, a ko j..e kojekakve tamo nevladine organizacije kad traze to isto!) i da li je covek postao od majmuna ili Bozjom voljom (tad nekako patrijarh nije pazio na casu, valjda, pa je stradala ministarka prosvete, a zena je sve to u najboljoj nameri po stranku i vodju!). U stvari, ono sve vreme vode pomno racuna o tome kome idu oranice Vojvodine, lokali Starog Grada, stambeni prostor Novog Beograda i gradjevnsko zemljiste Vracara, padine Stare Planine iznad Kalne, vrhovi i i obronci Kopaonika, mineralna lezista i izvori mineralne vode... za nebitno malu proviziju, institucionalno uredjenu platom i stimulativn, u vidu procenta. To je nasa realnost. A ne Albanci koji nadiru na jug. Lako je optuzivati (ne kazem netacno, ali malo "nojevski" - pticje, ne biblijski) strance i ne zamerati se domacima, svojima. I pljuvati populisticki intelektualce (medju kojima je, nazalost, vecina digla ruke od budalastine a samozvana-etno-intelktualna-institucionalno-etablirana manjina jos daje pokrice lopovluku presvucenom u necu-reci-kojim-strankama-dominantno). I slikati bacace flasa vedrim i sjajnim bojama posle guzvanja na prasnajvom putu kraj reke (kao brosura "Jehovinih svedoka"!). To nam je i Zlobko radio deset godina. Treba pitati one mucenike bez delova tela kako su se osecali kad su se kraj nekih drugih reka prasnjavim putevima vukli da spasu guzice iz nacionalne katastrofe, oni su je nabolje bili osetili.
Nadam se da je "Politikina" strana o pomorima znak promene ondosa javnosti. Da li ce i politicara i drzavne uprave, zivi bili pa videli. Verujem samo kad se dogodi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vidim da se razumete u politiku. U budućnosti će pored Toplice biti otvarane škole sa razredima od po 30 učenika. Prokuplje će biti veliki grad sa sveučilištem. Vratiće se život u taj usrani kraj. Pitanje za stručnjake, Pedju, 100ku i Lakija:
Ko će to da uradi, Beograd ili Tirana?
Planove ovih drugih vidim na brojnim sajtovima. Ovi prvi nemaju nikakve planove za Toplicu! ??? U stvari, Beograd bi da je proda i otkači se od nje, a Tirana bi da je kupi. Šta će se desiti? Inteligencija petogodišnjeg deteta je dovoljna za ovo. :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Vidim da se razumete u politiku. U budućnosti će pored Toplice biti otvarane škole sa razredima od po 30 učenika. Prokuplje će biti veliki grad sa sveučilištem. Vratiće se život u taj usrani kraj. Pitanje za stručnjake, Pedju, 100ku i Lakija:
Ko će to da uradi, Beograd ili Tirana?
Planove ovih drugih vidim na brojnim sajtovima. Ovi prvi nemaju nikakve planove za Toplicu! ??? U stvari, Beograd bi da je proda i otkači se od nje, a Tirana bi da je kupi. Šta će se desiti? Inteligencija petogodišnjeg deteta je dovoljna za ovo. :hammer:
Mislim da je tema bila trovanje Toplice, a ne vellikoalbanska zavera. Ako bi se pokrenuo krivi;ni postupak protiv zagadjivaca i naplatila odsteta za uginulu ribu i zatrovanu vodu i obale, to bi bio korak ka postepenoj restauraciji toplickog kraja, povratku ljudi i ostalome sto vodi boljitku.
Price o zaverama su kafanske, a ne operativne. Ni Toplicani (ako se tako zovu) nece da sede u otrovu, ali ce ako im je dobro gde su sami braniti svoje od shiptara (sto ne znaci da im ne treba u tome pomoci kad i ako zatreba).
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja zaista neshvatam, ali stvarno neshvatam situaciju na sajtu oko ove price. Pa valjda svi treba da stanemo pod jednu zastavu i da uradimo nesto po pitanje trovanja, a ne da se bavimo metafizickim problemima i sumornom buducnoscu! Ostavimo se dubokog filozofiranja i hajde da uradimo nesto korisno i inteligentno za nasu sredinu!
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
A u,
elem. Ako neko truje vodu (u pitanju je fabrika ili nesto slicno), odgovornost ide na dusu ministarstva, ako neko napravi deponiju kabastog smeca), odgovornost ide na dusu ministarstva, sve ostalo je KUCNO VASPITANJE. Bili smo ranijih godina na "Krupajskoj reci". Najvise smeca na celoj reci je pravio covek koji ima ribnjak na njoj (Mislim da se selo zove Milanovac). On prvi zivi od te reke ali... sto da se on jebava oko nosenja smeca kad ima reku (doduse on ima zahvat vode uzvodno). Seljani (a ne seljaci) bacaju sve sto mogu u = reku. Moze iz Beograda bilo ko da intervenise ali ne moze tamo da spava. Licno sam na istoj vodi nasao skoljku od Z-101 stotinak metara od najblizeg puta. Izvini Mix-e ali ni ti ni ja je tamo nismo stavili. E sad da zovemo ministra? Pa ako oni sami nece da paze ono malo sto imaju ko drugi da cuva. Uvek moze da se u sklopu lokalne samouprave isposluju kontejneri i da se isti prazne bar jednom nedeljno.
Sto se tice Veliko Albanskih karti - ti bar nisi u problemu, tamo kazu da ce Nis biti glavni grad tog dela Albanije.
P.S. Sve sto ponesem sa sobom a iskoristim ja vratim za BG.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Lucky I Vlajkoni
Smisao ove teme je iskazan u ova vasa dva posta. Ako neko ima neki predlog sta da preduzmemo ja se ukljucujem odmah. Samo da ne bude masovno protestno samoubistvo pecarosa ispred vlade Srbije. Mislim da smo se vecinskim glasovima (opet malo politicke terminologije) slozili da treba menjati svest ljudi. Ima ona neka parola ako je se dobro secam Misli globalno, deluj lokalno! (ili tako nekako). Ne bih sad da ispadne da se hvalim, ali cim sam video ovde temu o Timoku pre par nedelja odmah sam pokrenuo i slicne teme na musicarenje.com, forumima: krstarice o lovu i ribolovu i ribolovackog magazina. Na forumu Rib. Mag. sam pokrenuo i temu o zagadjenju Toplice iako nisam bio siguran bas ni gde se tacno nalazi, a ne da sam pecao nekad na njoj. Poenta svega je bila da se sto vise ljudi digne na uzbunu po ovom pitanju, da im dopre do svesti da nesto moze i MORA da se menja. Ako nismo uspeli 5. oktobra da promenimo sistem ajmo sad da napravimo eko revoluciju. Ne kazem da treba da izadjemo na ulice (mada mozda ni to ne bi bilo lose), ajde za pocetak da napravimo neki konstruktivan plan sta bi mi kao ribolovci mogli da uradimo. Da pocnemo da delimo pamflete po komsiluku, da saljemo mejlove svima koje znamo... da bijemo babe koje bacaju opuske ispred ulaza, dede koje zapisavaju zgrade :D ili vec sta nemam vise ideja.
Izvinjavam se na glomaznim postovima :bye:

Evo link na jedan blog sa ovom tematikom (inace ovaj blog ne pripada nekoj eko organizaciji)
http://zokster.net/drupal/node/108
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U svom starom stilu digao sam malo buke. Malo sam začinio ovu topličku čorbicu albanskim začinom. Problem je veliki i ja ga potpuno razumem, ali treba dodati "gas", pa na ovo trovanje nakalemiti još mnogo "argumenata", kako bi ministarstvo počelo da deluje. Treba im stalno govoriti da rade za Albaniju, da uništavaju svoju zemlju, da su najveći mućkaroši koji hodaju... Treba im malo razdrmati klikere.
Ako im samo ponavljamo jedno isto, ništa neće uraditi. Oguglali su oni na plač ribolovaca.
Treba ovo trovanje na Toplici povezati sa planom Velika Albanija. Treba pokazati da, ako se otruje reka, obala i sve bude zatrpano đubretom, niko normalan neće živeti u tom kraju. Naravno da će ga mladi, civilizovani ljudi napustiti. To je najjači razlog da se zaštiti Toplica od zagađenja. Ostaće pusta i lako će dopasti šaka onog ko bi da je kupi ili mazne.
Zato treba očistiti Toplicu, a ne zbog mušičarenja!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A, ne. To je samo jos jedna u nizu manipulacija, a to ne bi trebalo da je bilo kome dozvoljeno.
Ali ok, ako vecina misli da neko treba da radi zato sto ga izmanipulises, a ne zato sto mu je to posao, onda i zasluzuje i takve ministre i politicare koje ima.
Naivno je ocekivati da si izmanipulisao manipulatora. Samo igras njegovu igru. Svojevoljno i unapred izgubljenu.
Dakle, Albanci nisu krivi, vec vlasnici fabrike iz Kursumlije, vlasnik skoljke keca sa Krupajke i svi koji pristaju da se bolje osecaju zato sto im je neko drugi izdaleka kriv za njihovu prljavstinu, a ne oni sami.
I akcija koja donosi resenje je samo u naterivanju drzavnih organa i politicara da rade ono sto treba da rade i za sta Mix redovno placa porez (mada ne kaze na sta, na licna primanja?) ili da podnesu ostavke (politicari) i budu najureni (drzavni sluzbenici).
Ne pada mi na pamet da nosim bilo cije breme odgovornosti za prljavstinu, jer kao i Vlajkoni svoje djubre sam sredjujem.
Bojim se samo da plamen ne nadmasi spektaklom crknutu ribu i da ne odvrati opet inspekciju od najavljenog posla.
 
Vrh Dno